Suomen Asehistoriallisen Seuran Syyskilpailut Seppälän Ampumaradalla Kalvolassa 8.9.2007













TULOSLUETTELO













Piilukkomusketti 50m












Kiema Risto VarkA 83
Taskuase 25m

Sotilaskivääri 6+7 100m

Sotilaspistooli 25m
Aho Pertti TSA 79
Juhola Kalervo SAHS 88
Leinonen Kari LuuRes 85
Korhonen Kari PorRes 91
Honkonen Kalervo OrivA 53
Ahlers Kaj MyrskRes 79
Nurminen Arto SmMepa 84
Ahlers Kaj MyrskRes 87




Seppälä Juha SAHS 78
Kellokangas Tenho HAUR 84
Juhola Kalervo SAHS 86
Nallilukkokivääri 50m

Lehtonen Erkki TSA 76
Korhonen Kari PorRes 83
Novari Raimo TSA 86
Ilvonen Markku NoSA 81
Perttilä Matti MyrskRes 73
Hänninen Antti MyrskRes 83
Janhunen Jari KTA 85
Sivula Mauri OrivA 80
Piskula Juha MyrskRes 71
Juhola Kalervo SAHS 82
Kivijärvi Rauno PHA 85
Aho Pertti TSA 75
Raukko Paavo ArmaAboa 61
Ahlers Kaj MyrskRes 81
Hämäläinen Ari Mänts.Res. 84




Sällinen Keijo SAHS 35
Ukkonen Pentti BSPA 81
Ukkonen Pentti BSPA 83
Takaaladattava


Hänninen Armas SAHS 13
Perttilä Matti MyrskRes 81
Julkunen Tapani RSA 83
Mustaruutikivääri 100m

Vuorinen Mauri PAS 6
Janhunen Jari KTA 77
Perttilä Matti MyrskRes 81
Novari Raimo TSA 89
Alanko Erkki SSG 0
Hämäläinen Ari Mänts.Res. 75
Piskula Juha MyrskRes 81
Ilvonen Markku NoSA 88




Uotila Sauli SSG 74
Hyvärinen Jouko MyrskRes 69
Kaakkolammi Antti SSG 78
Konepistooli 5+5+5 100m


Hyvärinen Jouko MyrskRes 74
Hänninen Antti MyrskRes 68
Ukkonen Pentti BSPA 77
Juhola Kalervo SAHS 55
Kivijärvi Rauno PHA 72
Raukko Paavo ArmaAboa 67
Sivula Mauri OrivA 76
Pajula Ahti AK-93 53
Sihlman Kaarlo MyrskRes 70
Sällinen Keijo SAHS 62
Korhonen Kari PorRes 67
Seppälä Juha SAHS 35
Honkonen Kalervo OrivA 66
Hänninen Armas SAHS 21
Raukko Paavo ArmaAboa 60
Sällinen Keijo SAHS 13
Leikkola Juha MyrskRes 65







Leinonen Väinö SAHS 4
Piskula Juha MyrskRes 65
100-vuotias sotilaskivääri 100m

Sotilaskiikarikivääri 200m






Aho Pertti TSA 64
Juhola Kalervo SAHS 94
Juhola Kalervo SAHS 89
Nallilukkorevolveri 25m


Talaskallio Osmo MyrskRes 64
Nurminen Arto SmMepa 93
Ukkonen Pentti BSPA 87
Hämäläinen Ari Mänts.Res. 90
Sällinen Keijo SAHS 58
Ukkonen Pentti BSPA 91
Nurminen Arto SmMepa 87
Lehtonen Erkki TSA 87
Hänninen Armas SAHS 35
Raukko Paavo ArmaAboa 90
Ahlers Kaj MyrskRes 85 *1 Julkunen Tapani RSA 85
Alanko Erkki SSG 28
Novari Raimo TSA 87
Korhonen Kari PorRes 80
Kiema Risto VarkA 83
Pajula Ahti AK-93 27
Sivula Mauri OrivA 86
Janhunen Jari KTA 66 *2 Korhonen Kari PorRes 81




Kellokangas Tenho HAUR 84
Perttilä Matti MyrskRes 47
Ilvonen Markku NoSA 76
Takaaladattava


Uotila Sauli SSG 62
Honkonen Kalervo OrivA 37
Alanko Erkki SSG 47
Mustaruutipistooli 25m

Perttilä Matti MyrskRes 51
Leinonen Kari LuuRes 28




Nylund Jussi HT-Res 77
Pajula Ahti AK-93 39
Leinonen Väinö SAHS 20
Pukukilpailu


Julkunen Tapani RSA 75
Leinonen Väinö SAHS 31
*1) 14 osumaa, paras (toinen 10) pois.


Pukukilpailuun ei ilmoittautunut


Kaakkolammi Eero LovAS 72
Sällinen Keijo SAHS 25
*2) 14 osumaa, paras (10) pois.


ainoatakaan osanottajaa.


Kaakkolammi Antti SSG 37