SUOMEN ASEHISTORIALLISEN SEURAN



SYYSKILPAILUT 25.8.2012








SEPPÄLÄN AMPUMARADALLA HÄMEENLINNASSA, Kalvolan pitäjässä.













TULOSLUETTELO













Nallilukkokivääri 50m


Yli 100-v sotilaskivääri 100m


Sotilaspistooli 25m


Sotilaskiikarikivääri 200m

Sivula Mauri Oriva 87
Juhola Kalervo SAHS 93
Ahlers Kaj Myrsk.Res 89
Espo Jari q 91
Kataja Pentti SaSA 84
Nurminen Arto GMKS 93
Inovaara Marko HT Res 89
Nurminen Arto GMKS 90
Rantala Hannu SaSA 80
Nordman Jukka LSPK 89
Hautamäki Juha LeA 88
Ahlers Kaj MyrskRes 88
Kiema Risto VarkA 79
Saari Heikki HAS 87
Juhola Kalervo SAHS 88
Sivula Mauri OrivA 79
Aho Pertti TSA 76
Perttilä Matti Myrsk.Res 82
Perttilä Matti Myrsk.Res 87
Juhola Kalervo SAHS 78
Huhtala Turkka
48
Kellokangas Tenho HelRes 81
Terkola Juha SaSA 86
Perttilä Matti MyrskRes 75




Sivula Mauri OrivA 80
Koivu Eino ArmaTawast. 86
Saari Heikki HAS 65
Sotilaskivääri 6+7 laukausta 100m


Ahlers Kaj Myrsk.Res 79
Nylund Jussi HT Res 85
Leinonen Timo SAHS 55
Nurminen Arto GMKS 95
Leinonen Väinö SAHS 23
Hämäläinen Ari ArmaBotnica 82
Leinonen Väinö SAHS 45
Juhola Kalervo SAHS 90
Holmberg Kari Asikk.Res 13
Gustafsson Juha SaSA 78



Kellokangas Tenho HelRes 81




Manninen Seppo KSAS 78
Konepistooli 5+5+5 100m

Aho Pertti TSA 80
Taskuase 25m


Kivijärvi Rauno ArmaBotnica 77
Hynynen Timo SAHS 60
Leinonen Timo SAHS 77
Koivu Eino ArmaTawast. 86
Koivulahti Katja
77
Lehtola Esko SAHS 52
Hyvärinen Jouko Myrsk.Res 75
Hautamäki Juha LeA 83
Leikas Erkka SSG 76
Juhola Kalervo SAHS 49
Espo Jari KAHY 72
Manninen Seppo KSAS 81
Nordman Jukka LSPK 69
Espo Jari KAHY 41
Hynynen Timo SAHS 71
Seppälä Juha SAHS 80
Hynynen Timo SAHS 69
Pajula Ahti KSAS 41
Manninen Seppo KSAS 71
Ahlers Kaj Myrsk.Res 75
Kellokangas Tenho HelRes 64
Seppälä Juha SAHS 25
Saari Heikki HAS 65
Hynynen Timo SAHS 71
Paukkunen Ari Hämeenk.Res 60
Kivijärvi Rauno ArmaBotnica 21
Hämäläinen Ari ArmaBotnica 64
Kivijärvi Rauno ArmaBotnica 65
Seppälä Kalle SAHS 59
Laakso Vilho SAHS 19
Kivijärvi Rauno ArmaBotnica 59
Perttilä Matti Myrsk.Res 63
Lehtola Esko SAHS 50
Leinonen Väinö SAHS 8
Vepsäläinen Kari SAHS 54
Gustafsson Juha SaSA 61
Innamaa Antero LAS 48
Vepsäläinen Kari SAHS 7
Seppälä Kalle SAHS 50
Vepsäläinen Kari SAHS 60
Hyvärinen Jouko Myrsk.Res 48



Laakso Vilho SAHS 48
Hyvärinen Jouko Myrsk.Res 55
Teittinen Arto YRU 47
Nallilukkorevolveri 25m

Leikas Erkka SSG 47
Paukkunen Ari Hämeenk.Res 55
Vepsäläinen Kari SAHS 40
Hautamäki Juha LeA 87
Holmberg Kari Asikk.Res 34
Laakso Vilho SAHS 51
Laakso Vilho SAHS 38
Koivu Eino ArmaTawast. 86
Laaksonen Jouko
21
Pajula Ahti KSAS 47
Holmberg Kari Asikk.Res 7
Kiema Risto VarkA 85
Innamaa Antero LAS 17
Lehtola Esko SAHS 44




Hämäläinen Ari ArmaBotnica 84




Seppälä Kalle SAHS 41
Pikakivääri 5+5+5 100m


Terkola Juha SaSA 84
MUSKETTI 50m


Teittinen Arto YRU 36
Pajula Ahti KSAS 71
Kataja Pentti SaSA 81
Kiema Risto VarkA 74
Terkola Juha SaSA 33
Hynynen Timo SAHS 61
Rantala Hannu SaSA 31
Aho Pertti TSA 62




Juhola Kalervo SAHS 54











Gustafsson Juha SaSA 33











Lehtola Esko SAHS 21
Kiitokset kilpailijoille ja talkoolaisille.









Leinonen Väinö SAHS 10











Vepsäläinen Kari SAHS 0